Jak wyceniamy podręczniki?

Książki mogą zyskać drugie życie, jeśli są odpowiednio zadbane. Dotyczy to nie tylko szeroko pojętej literatury, ale także szkolnych podręczników, których sprzedaż jest dobrym rozwiązaniem, by zdobyć szybki zastrzyk gotówki i otrzymać z powrotem zainwestowane w nie pieniądze. Jako sklep internetowy przeprowadzający skup używanych książek edukacyjnych chcieliśmy przedstawić Państwu informacje odnośnie dokonywanej przez nas wyceny stanu podręczników. Znajdą je Państwo w poniższym wpisie.

Skupujemy książki edukacyjne wyłącznie w dobrym i bardzo dobrym stanie

By szkolny podręcznik był uznany za przedmiot w bardzo dobrym stanie, powinien spełniać kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim traktujemy w ten sposób książki praktycznie nieużywane lub prawie nowe. Na żadnej ze stron nie powinny widnieć napisy stworzone długopisem, ołówkiem, a także innego rodzaju zakreślaczem. Okładka sprzedawanego przez Państwa podręcznika nie powinna wykazywać żadnych załamań ani śladów po długopisie. W przypadku, gdy książka edukacyjna zawiera dodatkowe elementy np. płytę lub kod do wykorzystania w sieci, należy je z powrotem w niej umieścić.

Podręczniki szkolne w dobrym stanie

Mamy tu na myśli książki edukacyjne, które mają znamiona wyglądu normalnego użytkowania. Ponadto sprzedawane podręczniki nie powinny mieć żadnych większych uszkodzeń, a ich strony powinny być kompletne. Dopuszczamy lekkie podkreślenia długopisem, ołówkiem czy też innym zakreślaczem, lecz nie może być ich zbyt wiele (przyjmujemy, że nie może być to wartość przekraczająca 10 % wszystkich kartek). Podręczniki oceniamy także jako dobre, gdy mają lekko pozaginane oraz pobrudzone rogi, gdyż są to normalne sytuacje wynikające z użytkowania.

Nie skupujemy książek w stanie nieakceptowalnym

Nie do przyjęcia są dla nas podręczniki, które mają niekompletne części stron lub powyrywane kartki, ewentualnie są one bliskie wypadnięcia. Ponadto książka nie powinna posiadać więcej popisanych stron niż wskazana powyżej norma, mocno zabrudzonych i zagiętych rogów czy też jej stan wskazuje na poważne zniszczenia spowodowane wyraźnymi oznakami użytkowania.