Skup używanych podręczników
przez Internet

Odzyskanie części wydatków na książki do szkoły jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Na pewno w Twoim domu znajdą się używane wydawnictwa edukacyjne – nie tylko szkolne, ale także akademickie. Którym z nich można dać drugie życie dzięki internetowi? W naszym skupie podręczników online bez problemu sprawdzisz, na jakie tytuły jest największe zapotrzebowanie w sprzedaży. Po wprowadzeniu metryczki konkretnego egzemplarza do okienka otrzymasz informację, czy komuś jeszcze może być potrzebny.

Internetowy skup książek

Twoje szkolne i akademickie kompendia wiedzy mogą się jeszcze komuś przydać! Jak działa nasz skup używanych podręczników online? Wystarczy wprowadzić do formularza numer identyfikacyjny ISBN oraz zdjęcia okładek. Na podstawie otrzymanej listy dokonujemy bezpłatnej wyceny. Sprzedaż książek przez internet rozpoczyna się po zaakceptowaniu naszej oferty. Po wybraniu sposobu wysyłki nadaje się cały zestaw kurierem lub w paczkomacie. Potem już tylko sprawdzamy zgodność zawartości przesyłki z deklaracją. Jeśli wszystko się zgadza, przesyłamy należność na numer konta podany w e-mailu.

Skup książek używanych – podręczniki, repetytoria, kompendia

Co nas interesuje? Prowadzimy przede wszystkim skup i sprzedaż książek używanych, które służą szeroko rozumianej edukacji. Oprócz klasycznych podręczników do liceum, technikum czy szkoły zawodowej szukamy przez internet zawsze aktualnych repetytoriów do nauki języka. W kręgu naszych zainteresowań w antykwariacie online są również pozycje akademickie, potrzebne do ukończenia studiów magisterskich, licencjackich, inżynierskich i doktoranckich.

Od odzyskania części pieniędzy jakie przeznaczyliście Państwo na rozwój swój lub najbliższych dzieli jedynie kilka kroków:

Wypełnienie formularza kontaktowego

Prosimy uzupełnić podstawowe dane kontaktowe – informacje o książkach, które chcą Państwo sprzedać mogą być dodane na dwa sposoby:

1) zdjęcia frontowej strony podręczników – można sfotografować okładki kilku książek na jednym zdjęciu lub każdą osobno;
2) w treści wiadomości prosimy wypisać w formie listy tytuły podręczników wraz z ich kodami ISBN (13 cyfrowy numer ISBN znajdziesz na tylniej okładce książki lub w środku na pierwszej kartce).

Przesłanie formularza i oczekiwanie na wycenę

Po otrzymaniu wiadomości przygotowujemy wycenę, którą wysyłamy na podany w formularzu adres email. Przy sprzedanych minimum 3 podręcznikach to my ponosimy koszty wysyłki.

Akceptacja wyceny i wybór formy wysyłki

Jeśli odpowiada Państwu przesłana przez nas wycena – prosimy o zaakceptowanie jej mailowo.

Prosimy również o podanie preferowanej formy wysyłki:

a) przyjazd i odbiór przesyłki przez kuriera InPost pod wskazany adres;
b) samodzielna wysyłka w paczkomacie InPost.

Numer konta bankowego

Płatności za skupowane podręczniki dokonujemy za pomocą bezpiecznych przelewów online. Jeśli nie posiadają Państwo konta w banku, prosimy o przekazanie numeru kogoś z najbliższych.

Druk listu przewozowego i pakowanie przesyłki

Na zakończenie wysyłamy mailem opłacony list przewozowy, który muszą Państwo wydrukować i nakleić na przesyłkę. Tak przygotowaną paczkę przekazują Państwo kurierowi lub wysyłają za pośrednictwem paczkomatu InPost.

Przelew

Po otrzymaniu przesyłki, sprawdzamy czy zawartość jest zgodna z deklarowaną wcześniej listą. Pieniądze przelewamy na Państwa konto niezwłocznie po pomyślnie zakończonej weryfikacji.

Formularz wyceny automatycznej.

Zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny automatycznej, gdzie pierwsze cztery kroki wykonają Państwo za jednym razem, samemu wyceniając swoje podręczniki oraz podając informacje potrzebne do wysyłki i przelewu.

Jakie podręczniki szkolne przyjmujemy do skupu?

Skupujemy podręczniki do przedmiotów akademickich, zawodowych oraz ogólnych (np. chemii, języka polskiego, matematyki, fizyki, biologii), a także książki do nauki języków obcych np. angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego.

Interesują nas podręczniki wykorzystywane do realizacji podstawy programowej w:

  • szkole średniej (liceum - po ukończeniu 3-letniego gimnazjum – klasy 2-4)
  • po 8 letniej szkole podstawowej (klasy 1-4, technikum zawodowym, zasadniczej szkole zawodowej, na studiach magisterskich, licencjackich i inżynierskich).
  • Skupujemy również podręczniki i repetytoria stosowane na rozmaitych kursach językowych.