Chcą Państwo sprzedać używane podręczniki, jednak w pierwszej kolejności zastanawiacie się, jak wygląda cały proces lub potrzebujecie sprawdzonych informacji na ten temat? Specjalnie dla Państwa zebraliśmy najczęściej zadawane pytania w jednym miejscu i przygotowaliśmy odpowiedzi na nie w formie FAQ. Jeżeli nie znajdziecie Państwo na tej stronie interesujących informacji, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Jakie książki skupujemy?

Nasz antykwariat zajmuje się skupowaniem podręczników szkolnych z każdego etapu edukacji, a także pozycji, które znajdują się na szkolnych listach. Odkupimy więc od Państwa liczne kompendia wiedzy, repetytoria i vademeca, książki i skrypty akademickie, katechizmy, a także książki do nauki języków obcych w szkole podstawowej, technikum oraz liceum. W obrębie naszych zainteresowań są również wszelkie wydawnictwa szkolne.

Podręczniki powinny prezentować stan dobry lub bardzo dobry. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w zakładce “Jak sprzedawać?” w sekcji “Jak wyceniamy podręczniki?”.

Jakich książek nie skupujemy?

Przede wszystkim nie skupujemy książek skrajnie zniszczonych, które są mocno popisane długopisem na okładce oraz wewnątrz, mają uszkodzone okładki, a także są w stanie niekompletnym. Nie powinny być także mocno pogięte oraz zawilgocone. Nie skupujemy także pozycji wydawniczych, które mają nieaktualne treści lub nie znajdują się na listach szkolnych.

Jak wyglądają poprawnie wykonane zdjęcia książek?

Przed wykonaniem fotografii należy odpowiednio oddalić aparat w celu zachowania optymalnej ostrości i zmieszczenia całej okładki książki. Mogą Państwo wykonać zdjęcie frontowych stron kilku książek naraz lub każdej pozycji wydawniczej osobno. Poprawnie wykonane fotografie skrócą czas przygotowywania wyceny, dzięki czemu szybciej otrzymają Państwo informację zwrotną.

W jaki sposób przygotować paczkę do wysyłki?

Książki powinny zostać odpowiednio zabezpieczone. W tym celu do paczki należy włożyć gazety lub owinąć podręczniki folię bąbelkową. Przesyłka nie powinna natomiast ważyć więcej niż 30 kg. Ponadto warto zadbać o jej staranne opieczętowanie, by nic nie wypadło ze środka. Prosimy także o wydrukowanie i przyklejenie na paczkę opłaconego listu przewozowego, który zostanie wysłany przez nas na Państwa adres mailowy.

W jaki sposób wyślę książki?

Paczkę z książkami można wysłać w dwojaki sposób: za pośrednictwem kuriera (przyjedzie na wskazany przez Państwa adres i odbierze przesyłkę) lub paczkomatu InPost (samodzielna wysyłka). W przypadku sprzedaży więcej niż trzech podręczników nasz antykwariat pokrywa koszty nadania paczki.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam zapłatę za książki?

Płatności za otrzymane książki dokonujemy za pośrednictwem bezpiecznego przelewu elektronicznego. Z tego też względu będziemy prosić o przesłanie numeru konta bankowego. Zapłatę otrzymają niezwłocznie po pomyślnie przeprowadzonej weryfikacji stanu książek oraz sprawdzeniu jej liczebności z deklarowaną wcześniej listą pozycji.

Ile trwa weryfikacja książek?

Weryfikacja książek trwa stosunkowo szybko, gdyż standardem jest przeprowadzanie jej w przeciągu jednego dnia roboczego po ich otrzymaniu. W szczególnych przypadkach może trwać ona nieco dłużej, lecz zostaną Państwo o tym fakcie poinformowani w wiadomości mailowej.

Jak wycenić używane podręczniki?

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy formularz wyceny automatycznej podręczników, w której sami określą ich wycenę oraz podadzą wszystkie niezbędne informacje do wysyłki oraz przelewu. Oczywiście, dokonujemy również wyceny samodzielnie. W tym celu zachęcamy do skorzystania z formularza, w którym zawarto możliwość wysyłania zdjęć. Na ich podstawie oraz na podstawie przesłanych dodatkowych danych przeprowadzimy wycenę Państwa książek.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, w jaki sposób wyceniamy książki, zapraszamy do zakładki dedykowanej temu zagadnieniu.

Ile płacimy za książki w internetowym skupie?

Wszystko tak naprawdę zależy od stanu sprzedawanych książek, a także ich powszechności oraz dostępności. Średnio za używane pozycje wydawnicze płacimy kilkadziesiąt złotych za egzemplarz. Za każdym razem przeprowadzamy indywidualną wycenę, którą przesyłamy do Państwa akceptacji.